Haber

MASKİ, su kayıplarını sıfıra indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Su kaynaklarının korunması ve fiziki su kayıplarının sıfıra indirilmesi için büyük çaba sarf eden MASKİ Genel Müdürlüğü, su kaçağı tespit cihazı ile rutin denetimlerini sürdürüyor. Yüzeye çıkmayan su püskürmelerini tespit eden ve hızlı müdahale sağlayan gruplar, elektrik kesintilerinden dolayı vatandaşların mağdur olmasını engelliyor.

Gelecek nesillere ‘Daha Yaşanabilir bir Manisa’ bırakmak için çalışmalarını sürdüren Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, fiziki su kayıplarını sıfıra indirmek için il genelinde denetimlerini sürdürüyor. İçmesuyu Müdürlüğü ekipleri tarafından merkez ve ilçelerde su kaçak tespit cihazı ve şebeke kaçakları kontrol edilerek arızanın yüzeye çıkmayan bölgesi tespit edilir. Fayın oluştuğu alan kazılır ve onarılır. Kısa sürede kaçak önleme çalışmaları sonucunda vatandaşların büyük çaplı kesintilerden dolayı mağduriyet yaşaması engelleniyor.

“Çok çalışıyoruz”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde suyumuzu korumak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Su kayıplarını en aza indirmek için teknolojik imkanları da en iyi şekilde kullanan yönetimimiz ve kaçakları, su kaçağı tespit cihazı ile şebeke kaçaklarını kontrol etmeye devam ediyor. “Arızanın yüzeye çıkmayan bölgesi titizlikle tespit edilerek müdahale edilerek kısa sürede sızıntının önüne geçiliyor.” – MANİSA

gulsehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu